Cascara, czym jest? To hiszpańskie słowo oznaczające „skórkę”. To naturalna skórka, która otacza właśnie pestki kawowca.

Cascara. Aby ją uzyskać, najpierw usuwa się miąższ z ziaren kawy, a następnie pozostawia do wyschnięcia na pełnym słońcu. Proces ten nadaje cascarze intensywny owocowy smak i przyjemną kwasowość. Co ważne, napar z cascary zawiera tylko niewielką ilość kofeiny, co dla niektórych może być ważne.

Cascara jest idealna do parzenia jako herbata. Napar z cascary przypomina susz owocowy, z nutami suszonych śliwek i miodu. Posiada także z subtelną kwasowością, która równoważy słodycz. Aby uzyskać idealny smak, ważne jest, aby susz zalać odpowiednią ilością wody i odczekać około 4 minut.

Cascara – właściwości

Cascara – skórka owoców kawowca, to nie tylko smaczna alternatywa dla kawy, ale także cenna roślina o licznych właściwościach prozdrowotnych. Garbniki roślinne, obecne w cascarze, wspomagają trawienie, poprawiają perystaltykę jelit oraz działają przeciwzapalnie, dzięki czemu mogą pomóc w szybkim oczyszczaniu organizmu. Cascara może również pomóc w regulacji rytmu wypróżnień, wspierać oczyszczanie jelit. Ma zapobiegać tak samo fermentowaniu niestrawionego pokarmu wewnątrz jelit.

W aptekach możesz znaleźć suplementy diety zawierające cascare. Jednak napar z tej rośliny może być doskonałym sposobem na korzystanie z jej dobroczynnych właściwości. Aby przygotować pyszny gorący napój z cascary, wystarczy zalać 5 g skórek owoców kawowca gorącą wodą o temperaturze 90 stopni Celsjusza. Pozostawić całość pod przykryciem przez 5 minut. Proporcje oczywiście można dostosować do własnych upodobań smakowych i pożądanej mocy naparu.

Jeśli preferujesz orzeźwiający napój, warto spróbować cold brew z cascary. W tym celu należy zalać susz zimną wodą i pozostawić w lodówce na kilka godzin. Uzyskany w ten sposób napój jest nie tylko orzeźwiający, ale także pełen nut owocowych, co sprawia, że jest idealnym wyborem na letnie upały. Warto dodać, że skórki owoców kawowca są bardzo popularne w krajach takich jak Etiopia, gdzie dodaje się do nich przyprawy, takie jak imbir czy cynamon, aby uzyskać rozgrzewający napój doskonały na okres jesienno-zimowy.

Cascara, czym jest? To hiszpańskie słowo oznaczające "skórkę". To naturalna skórka, która otacza właśnie pestki kawowca.

Czy wiesz ile kofeiny zawiera cascara?

Cascara to suszone owoce kawowca, które zyskują na popularności ze względu na swoje właściwości pobudzające oraz prozdrowotne. Jednak wiele osób obawia się, że casara zawiera dużo kofeiny, podobnie jak tradycyjna kawa. Nic bardziej mylnego!

Ile kofeiny znajduje się w cascarze?

W jednym litrze zaparzonej casary występuje około 110 mg kofeiny. W porównaniu, jedna filiżanka espresso może zawierać nawet ponad 2000 mg kofeiny! Różnice są ogromne, więc zamiast pić kilka filiżanek kawy dziennie, warto wprowadzić do swojej diety właśnie cascarę.

Jakie są zalety picia casary?

Oprócz niskiej zawartości kofeiny, napar z casary ma także właściwości pobudzające, a jednocześnie jest bardzo lekki w smaku. Co więcej, casara może poprawiać perystaltykę jelit oraz wspierać pracę układu pokarmowego. Dlatego, jeśli chcesz spróbować pysznego napoju z casary, zapraszamy do wypróbowania naszej cascary, którą znajdziesz w naszym sklepie.