Przeczytaj o kawie speciality z Kostaryki Mott Coffee Tarazzu Yellow Honey. Dowiedz się z czego wynika jej wyjątkowość.Co sprawia, że każdy kto jej spróbuje Mott Coffee Tarazzu Yellow Honey, nie przejdzie obok jej smaku obojętnie. Albo ją pokocha albo odłoży na kuchenną półkę.

Zapewne należysz do większości, która lubi kawę i zastanawia się, jaka jest najlepsza kawa na świecie. Jeśli jeszcze nie próbowałeś kawy z Kostaryki, to musisz koniecznie spróbować kawy ziarnistej Mott Coffee Tarrazu Yellow Honey. To wyjątkowa kawa speciality, która zachwyci Cię swym delikatnym smakiem i intensywnymi nutami cytrusowymi.

Mott Coffee Tarrazu Yellow Honey pochodzi z regionu Tarrazu na Kostaryce. To obszar górzysty i wulkaniczny, który zapewnia idealne warunki do uprawy kawowca. Ziarna tej kawy są zbierane i procesowane całkowicie ręcznie. Jest to gwarancja najwyższej jakości i świeżości produktu.

Kawa Tarrazu Yellow Honey jest kawą średnio wypalaną i 100% Arabica jednego rodzaju. Jest to tzw. Single Origin Coffee – kawa pochodząca z jednego miejsca lub plantacji. Dzięki temu ma ona charakterystyczny aromat i smak, który odróżnia ją od innych kaw.

Nazwa Yellow Honey oznacza metodę obróbki ziaren polegającą na pozostawieniu części miąższu owocu na ziarnach podczas suszenia. Dzięki temu ziarna nabierają słodkiego smaku i żółtego koloru. Metoda ta wymaga dużo pracy i uwagi, ale daje wspaniałe efekty.

Wyjątkowość kawy Mott Coffee Tarrazu Yellow Honey polega na tym, że producent osobiście odwiedza plantacje, z których następnie przywozi wyselekcjonowaną kawę. Nawiązywanie relacji z plantatorami jest czasochłonne oraz drogie, ale pozwala na wybieranie najlepszych ziaren i stosowanie najbardziej skrupulatnych metod procesowania na plantacji.

A co ze smakiem?

Wyjątkowa kawa speciality Mott Coffee Tarazzu Yellow

Dominującym smakiem Tarrazu Yellow Honey są intensywne nuty cytrusowe, które wraz z delikatną kwasowością tworzą niesamowitą, spójną całość. To kawa dla prawdziwych smakoszy, którzy szukają wyjątkowych doświadczeń kulinarnych. W zależności od sposobu przyrządzenia, jej kwasowość może być bardziej lub mniej wyraźna. Jeśli ktoś lubi mocniejszą kwasowość, polecam zaparzyć ją w chemexie. Natomiast miłośnicy celujący w mniej kwasowy smak, powinni sięgnąć po ekspres ciśnieniowy.

Nie ma nic lepszego niż filiżanka Tarrazu Yellow Honey z mlekiem – na przykład w latte lub americano. To doskonały wybór na poranny kubek kawy lub popołudniowe przekąski. Natomiast wielbiciele espresso o gorzkim smaku raczej nie znajdą w niej idealnego towarzysza do lunchu, ponieważ to espresso z Tarrazu Yellow Honey zaskoczy tu orzeźwiającym smakiem z nutami cytrusów. Jeśli więc lubicie kawę o mocniejszej kwasowości i bardziej orzeźwiającym smaku, to Tarrazu Yellow Honey to właśnie to, czego poszukujesz.

„Nie ma nic lepszego niż kubek gorącej, aromatycznej kawy, która rozgrzewa i dodaje energii na cały dzień.” – Gabrielle Zevin

Wyjątkowa kawa speciality z Kostaryki z regionu Tarazzu

Specyfikacja TARRAZU YELLOW HONEY

 • Kraj pochodzenia: Kostaryka
 • Region: Tarrazu
 • Metoda pozyskiwania: Honey
 • Odmiana botaniczna: Catuai
 • Gatunek: Arabica 100%
 • Zbiory: Od grudnia do marca
 • Wysokość upraw: 1600 do 1800m n.p.m.
 • Profil palenia: Średni
 • Smak: Intensywny owocowo cytrusowy
 • Aromat: Słodko cytrusowy
 • Body/cielistość: Lekkie
 • Kwasowość: Wysoka (stopień 3)
 • Kawa do: Kawa do ekspresu ciśnieniowego, niemniej jednak rekomendowana do parzenia metodą alternatywną lub ekspresem przelewowym.
 • Kawa: Ziarnista
 • W naszej palarni praktykuje się, że kawy powinno się spożywać do 3 miesięcy od daty palenia

Jeśli chcesz spróbować naturalnej kawy o bogatym smaku i aromacie, która pobudzi Cię rano lub poprawi humor popołudniem, to koniecznie musisz spróbować kawy Mott Coffee Tarrazu Yellow Honey. Możesz ją zamówić online lub kupić w naszym sklepie stacjonarnym. 

Wyjątkowa kawa speciality Mott Coffee Tarazzu Yellow