Czas czytania 5 minut

Coto Brus White Honey to kawa ziarnista Mott Coffee, która oferuje wyjątkowy smak i aromat.

White Honey to 100% Arabica typu speciality, pochodzi prosto z plantacji Kostaryki, gwarantując najwyższą jakość i świeżość. Właściciel marki osobiście wybiera metodę procesowania ziaren i wszystkie plantacje są zgodne z fairtrade. To zapewnia sprawiedliwe wynagrodzenie dla plantatorów.

Wyróżniające się cechy Coto Brus White Honey

Prosto z plantacji

Ziarna kawy są bezpośrednio sprowadzane z gór Kostaryki. Uprawiane są na wysokościach od 1000 do 1200 m n.p.m. Wolne dojrzewanie ziaren oraz ciepły i wilgotny klimat regionu nadają kawie intensywny smak i niepowtarzalny aromat. Gleby te bogate są w składniki odżywcze, takie jak wapń, magnez, potas i inne. Wpływają one również na jakość ziaren kawy.

Procesowanie Coto Brus White Honey

Coto Brus White Honey to kawa speciality, która została poddana procesowi obróbki. Dzięki temu procesowi kawa uzyskuje wyczuwalną nutę czekolady i owoców. Jej smak jest niezapomniany i idealnie komponuje się z delikatną kwasowością, tworząc harmonijną całość.

Fairtrade i kontrola jakości

Właściciel marki odwiedza wszystkie plantacje, aby zapewnić, że ziarna pochodzą z etycznych źródeł. Coto Brus White Honey i nasze kawy z regionu Tarazzu np. Yellow Honey, przeszły restrykcyjne kontrole jakości CCR. To gwarantuje nie tylko doskonały smak, ale także etyczny wybór. Plantatorzy otrzymują sprawiedliwe wynagrodzenie za swoją pracę. Stanowi to istotny aspekt społeczny i ekonomiczny.

Uznana na całym świecie

Kawa speciality Coto Brus White Honey są na najwyższym światowym poziomie, co potwierdzają palarnie z Japonii. Wykupują one znaczną część zbiorów tej kawy. Jej wyjątkowe cechy smakowe i wysoka jakość przyciągają miłośników kawy z różnych stron świata.

Wyjątkowe doświadczenie smakowe i możliwości parzenia

Coto Brus White Honey -  recenzja

Jak powiedział David Lynch, znany reżyser i miłośnik kawy: „Kawa powinna być czarna jak noc, gorąca jak piekło i słodka jak miłość.” Coto Brus White Honey to kawa, która spełnia te kryteria i dostarcza niezapomnianej przyjemności każdego dnia.

Coto Brus White Honey to kawa speciality stworzona dla miłośników espresso. Można jednak ją parzyć na różne sposoby, aby odkryć różne akcenty smakowe. Odpowiednie zmielenie ziaren pozwala na przygotowanie naparu zarówno w ekspresie automatycznym, ekspresie kolbowym, ekspresie przelewowym, jak i w prasce francuskiej czy włoskim czajniczku Moka. W palarni Mott Coffee szczególnie polecamy jej przygotowanie w sposób:

Chemex – 6g kawy średnio lub grubo zmielonej na 100ml wody: Ten sposób parzenia pozwala uzyskać wyjątkowo aromatyczny i czysty napar, który podkreśli słodkie nuty kawy.

Espresso – 8g drobno zmielonej kawy na 25 ml naparu: Jeśli jesteś fanem intensywnego smaku i aromatu, przygotuj espresso z ziaren Coto Brus. Jego słodkie nuty czekolady będą doskonale uwypuklone.

White Americano – 8g drobno zmielonej kawy na 300 ml naparu + 20% mleka: Jeżeli preferujesz kawę z dodatkiem mleka, wybierz White Americano. Mleko doskonale wkomponuje się w słodki profil smakowy tej kawy, tworząc harmonijną kompozycję.

Coto Brus White Honey -  recenzja

Nasza recenzja smaku i armatu kawy Mott Coffee Coto Brus White Honey

Kawa ziarnista Mott Coffee Coto Brus White Honey to prawdziwa uczta dla kubków smakowych. Jej 100% Arabica z gór Kostaryki przynosi niezwykłe doznania smakowe i aromatyczne. W każdej filiżance tej kawy można odkryć delikatną słodycz owoców i wyczuwalną nutę czekolady. To połączenie tworzy harmonijną całość, która zachwyca smakoszy kawy.

Jednakże, dla osób preferujących gorzką kawę, Coto Brus White Honey może być nieco zbyt kwaśna. Kwasowość tej kawy, choć lekka, może być nie do końca zgodna z oczekiwaniami miłośników intensywnych, gorzkich smaków. W takim przypadku, konieczne będzie dostosowanie preferencji smakowych.

Z drugiej strony, dla osób, które preferują mocno wypalone kawy, kawa ta może wydawać się zbyt delikatna. Jej średnie palenie sprawia, że smak jest subtelny i łagodny, co może nie spełniać oczekiwań tych, którzy lubią wyraziste, intensywne smaki. W takim przypadku, warto poszukać kawy o mocniejszym profilu palenia.

Mimo tych dwóch drobnych wad, warto podkreślić, że kawa Mott Coffee Coto Brus White Honey nadal oferuje wyśmienity smak i aromat. Jej nuty owocowe i czekoladowe tworzą harmonijną całość, która z pewnością zachwyci większość smakoszy kawy. To niezwykłe doświadczenie smakowe, które przenosi nas w świat intensywnych i przyjemnych odczuć kawowych.

Podsumowanie

Coto Brus White Honey to kawa, która wniesie do Twojej codziennej rutyny kawowej wyjątkowe doświadczenie smakowe. Jej słodkie nuty czekolady, owocowe aromaty i delikatna kwasowość zachwycą Twoje kubki smakowe. Bez względu na to, czy pijesz ją rano jako energetyczny napój, czy potrzebujesz wieczornego odświeżenia myśli, Coto Brus White Honey z pewnością spełni Twoje oczekiwania.