Fusy z kawy zazwyczaj lądują w koszu. A czy zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić z nimi innego? Okazuje się, że fusy kawowe mają wiele nietypowych zastosowań w domu, ogrodzie i nawet w codziennej pielęgnacji ciała. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz wykorzystać fusy z kawy na różne sposoby!

Neutralizowanie Zapachów i Odświeżanie

Fusy z kawy ziarnistej mogą być doskonałym sposobem na neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów w domu. Po wysuszeniu fusy można umieścić w woreczku lub pojemniku, aby odświeżyć lodówkę lub na przykład buty. Kawowe resztki działają również jako delikatny peeling do rąk, usuwając nieprzyjemne zapachy w kuchni, np. po obróbce czosnkiem lub cebulą.

Naturalny Piling do Ciała

Fusy po kawie można wykorzystać jako naturalny piling do naszego ciała, mieszając je z ciepłą wodą lub olejem. Taki domowy kosmetyk nie tylko ujędrnia skórę, ale także usuwa zrogowaciały naskórek. Dodanie do fusów gruboziarnistej soli stworzy idealny produkt do masażu pod prysznicem.

Odżywka dla Roślin

Przerób fusy na odżywkę do podlewania roślin, zalewając je wodą. Taki roztwór świetnie sprawdzi się jako nawóz dla roślin doniczkowych, takich jak storczyki, paprocie czy fiołki afrykańskie. Pamiętaj jednak, aby stosować odżywkę nie częściej niż raz na 1-2 tygodnie.

Ekologiczna Myjka i Odstraszacz Owadów

Fusy z kawy mogą także pełnić rolę ekologicznej myjki do naczyń, usuwając nawet zaschnięty tłuszcz. Można je również wykorzystać jako odstraszacz insektów, ponieważ intensywny zapach fusów odstrasza mrówki i muszki owocówki. Umieść fusy w miseczce w kuchni, aby uniknąć nieproszonych gości!

Teraz wiesz, że fusy z kawy mają wiele zaskakujących zastosowań, które mogą pomóc w codziennym życiu. Nie wyrzucaj ich więc od razu do kosza, ale wykorzystaj kreatywnie, dbając jednocześnie o środowisko i oszczędzając pieniądze! Zanim postanowisz przetestować rolę fusów z kawy, dowiedz się jaka jest najlepsza kawa w ziarnach.